портал психологических услуг
Насильство в школі

Насильство в школі

«Останніми роками частіше почали звертатися за консультацією батьки учнів, що страждають від насильства з боку однолітків. Статистика прийомів свідчить про те, що психоемоційний тиск зростає навіть у дорогих та приватних школах. Той факт, що сьогодні діти не просто обмежуються приниженнями чи образами, а все частіше вдаються до фізичного насильства свідчить про те, що вони, як дзеркало, копіюють те, що відбувається в суспільстві, що постійно спостерігають навколо себе, з екранів телевізорів, що вже є для них нормою відносин у будь-якому колективі, — розповіла дитячий та сімейний психолог-психотерапевт Вікторія Борисова «Українській правді»
 
Конфлікти між дітьми у школі залишають свій глибокий відбиток на здоров`я школярів. Здебільшого жертвами насильства у школах стають діти слабкі фізично і морально, які й привертають до себе увагу тих школярів, які намагаються самоствердитися за рахунок інших.
Багато з постраждалих учнів мають безліч психоемоційних розладів — вони скаржаться на біль у животі, на запаморочення, головний біль, хронічні ангіни та бронхіти.
 
Зазнавши насильства, дитина, як правило, засвоює агресивну модель поведінки. Однак, якщо вона навчилася пригнічувати і заперечувати свої почуття, це може призвести і до депресії. Унаслідок психоемоційних розладів виникають порушення у роботі внутрішніх органів — травлення, імунної, серцево-судинної системи і, навіть, щитоподібної залози.
 
Дитині, постраждалій від емоційного і фізичного насильства, може знадобитися як медична допомога, так і, часом тривалий — декілька місяців, а то й років, психотерапевтичний вплив: дитині необхідно допомогти позбавитися тривалої напруги та почуття страху і повернути віру в себе.
Реальних прикладів постраждалих у школі дітей багато. «Із останніх — привели хлопчика, який вже пів року не може ходити в школу через насильство зі сторони однокласників. Стан, і психоемоційний і фізичний, настільки тяжкий, що батьки були змушені перевести його на індивідуальне навчання».
 
 
13.04.2012  Отправить другу ссылку на эту статью Искать |  Просмотров 1486   
 

 
 
Перееду ли я в этом году заграницу?
16.01.2018  |  Просмотров 27   
В чем суть моего предназначения в этой жизни?
16.01.2018  |  Просмотров 26   
«Спілкування з дитиною для мами — це певна заміна сексу
19.11.2014  |  Просмотров 177   
Холодинамика во время консультаций
30.01.2015  |  Просмотров 177   
 
На главную страницу На предыдущую страницу На начало страницы
 
 
Лаборатория СИНЭВО